Czy zdajemy sobie sprawę, jaką ewolucję przeszło słowo „parkowanie” i co pierwotnie oznaczało? Być może powrót do źródeł pozwoli tchnąć nowego ducha w pełną emocji dyskusję o takim parkowaniu w mieście, które generowałoby mniej problemów i pozwalało miastu oraz jego mieszkańcom rozwinąć skrzydła. Z taką intencją zapraszamy do udziału w spotkaniu w ramach kolejnej odsłony cyklu POP2.
Inspiracją i punktem do rozmowy będzie propozycja rozwiązań przygotowanych przez grupę studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
📅 Termin: 11 czerwca 2024 r., godz. 18:00
📌 Miejsce: DOMAR SPÓŁKA AKCYJNA , ul. Braniborska 14, Wroclaw
👉 Wstęp bezpłatny.
Koproducenci wiedzy: Uniwersytet SWPS, DOMAR SPÓŁKA AKCYJNA , Politechnika Wrocławska, Laboratorium Architektury 60+,
🗨 Ulice tworzą złożone systemy, spełniające różne funkcje w mieście. Mają znaczenie nie tylko dla przejeżdżających nimi, ale także dla przechodniów, mieszkańców i przyrody. W naszej codzienności, mają potencjał aby stanowić miejsce, gdzie odbywają się zróżnicowane scenariusze: przed wejściem do bramy, pod drzewem, na chodniku, na ławce, tarasie, przed sklepem, w kawiarni, na balkonie…
🚗 🚗 Obecnie wrocławskie ulice wciąż są bardziej korytarzami komunikacyjnymi niż miejscami o roli kulturotwórczej, sprzyjającymi społecznej integracji i zapewniającymi względnie higieniczne warunki życia w mieście, wśród zieleni, w ciszy i bez nadmiernego stresu. Ulice reprezentują to, jakim jesteśmy społeczeństwem…
👉 🌳 *Parkowaniem kiedyś nazywano sadzenie drzew wzdłuż ulic, potem miejsca te zajęły samochody.
Propozycje zmian, prezentowane na konkretnych wrocławskich ulicach, przygotowali studenci z Wydziału Architektury: Aleksandra Galant, Michał Miśków, Radosława Suchowiecka, Aleksandra Sośnierz. 👏
Save the date i do zobaczenia!